خانه / فرهنگی / اخبار / خداحافظ آلکسی!

خداحافظ آلکسی!

آلکسی بولوتف ۵۰ ساله که قصد گشایش یک مسیر جدید در جنوب غربی اورست به همراه دنیس اروبکو را داشت در اثر سقوط  جان سپرد ، این کوه‌نورد بزرگ از ارتفاع ۱۰۰۰ متری آبشار خومبو سقوط کرده . در پیامی که اروبکو فرستاده گفته :

” نمی دانم چگونه این خبر را اعلام کنم ، ۱۵ ماه مه آلکسی با طناب در حال فرود روی صخره ای با لبه تیز بود که طناب پاره می شود و آلکسی به قعر دره‌ای به عمق ۳۰۰ متر فرو می غلتد و … مرگی آنی “

اروبکو که امیدوار به تلاش روی مسیر با همراهی آلکسی ظرف امروز یا فردا بود ، صدمه‌ای ندیده . این دو قصد تلاش روی مسیری نو و بسیار دشوار بدون اکسیژن ذخیره و بصورت سبکبار از یخچال بالای آبشار خومبو بودند که طناب ثابت برای سمت جبهه جنوبی نصب شده است و صعود سبکبار را غیر ممکن می سازد. بولوتف کوه‌نورد بسیار زبده روس نقش کلیدی در مسیرهای جدید جبهه غربی K2 و جبهه شمالی ژانو و اولین صعود لوتسه مرکزی به ارتفاع ۸۴۱۴ متر را داشت ، (سایر صعودهای او ماکالو ، دائولاگیری ، چوآیو، ماناسلو، گاشربروم۱و۲، کانچن جونگا و برادپیک) بعد از نزاع مورو و استک با شرپاها این دومین تلاش روی اورست است که موجب می شود این فصل از صعود را پایان یافته تلقی کرد.

(منبع : وبلاگ کلاغها)

zp8497586rq

همچنین ببینید

اجرای برنامه صعود به قله علم کوه

برنامه صعود به قله علم کوه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مردادماه با شرکت سیزده …