خانه / فرهنگی / اخبار / قابل توجه همنوردان گروه کوهنوردی تیلار

قابل توجه همنوردان گروه کوهنوردی تیلار

بدلیل نا مساعد بودن هوا و بدی مسیر صعود به منطقه ی دایله سر ، صعود به این منطقه ی ییلاقی به جمعه ی هفته ی بعد یعنی ۱۰ تیر ماه ۹۰ موکول گردید . لطفا جهت ثبت نام ، در روز ۴ شنبه ی قبل از صعود با روابط عمومی گروه کوهنوردی تیلار تماس حاصل فرمایید .

روابط عمومی گروه کوهنوردی تیلار

همچنین ببینید

اجرای برنامه صعود به قله علم کوه

برنامه صعود به قله علم کوه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مردادماه با شرکت سیزده …

۴ دیدگاه

 1. محسن هاشم سمیعی (سپنتا)

  با سلام خدمت آقایان سلیم پور و ملکی و همه ی تیلاری ها
  ممنون از عزیزان که با نقد و بررسی این مطالب که به نظر من همین مسائل که روشن میشن باعث میشه که طرز تفکر و نگرش اعضا و میهمانان تیلار نسبت به یک همچین تغییری بازتر بشه و ریز بینانه تر برخورد بشه با این موضوع!
  ———————————————————————
  آقای سلیم پور مسئله ای رو بیان کردند که قبل از آن شاید دنبال این مسئله که چرا برنامه اجرا نشده در همان تاریخ کمتر میرفتیم و با همین مسئله باران باعث شده مسیر نامساعد بشه توجیح میکردیم خودمونو و منتظر هفته بعد تا برنامه سر برسه و نام نویسی کنیم!!!
  ————–
  اما حالا با مطرح کردن این موضوع خود من که در آینده حتما خواهان دانستن که چرا و برای چه تصمیمی گرفته میشه از هیئت مسئولین خواهم بود!
  چون به نظر من همین مسائل هستن که باعث پیشرفت افراد دیگر گروه و دقت بیشتر نسبت به اتفاقاتی که در گروه رخ میدهند میشود.
  در ادامه باز از آقای سعید ملکی تشکر می کنم که به نظر من باز با کلام شیوا و متین و قاطع خودش تمامیه انتقادات عزیزان رو پاسخ میده که در جای خودش معلم ادب و نقد و پاسخ به انتقاد محسوب میشه.
  به امید فردایی بهتر و پرواز تا بلندترین قله های زندگی

 2. با سلام خدمت آقا مسعود عزیز و سایر خوانندگان سایت
  به بهانه پی نوشت مطلب آقامسعود قبل از متن کمی به حاشیه می پردازم . در اینجا دو عنصر کلیدی دنیای نوین ( نقد صریح – رسانه) عنیت می یابد.بدین معنی که مسولین هرجریانی باید بدانند که در جریان آزاد اطلاعات باید پاسخگوی نگاه تیزبین و پرسش گر اعضا و مخاطبین خود باشند. به همین دلیل در جوامع منولوگ و سلطه گر اولین چیزی که مسدود و ممنوع می گردد آزادی بیان و نشر آزادانه نظرات و اطلاعات است.
  ——————————————————
  در مورد تعویق یک هفته ای برنامه دایله سر ، هیات مسولین پنج شنبه عصر با حضور سرپرست برنامه جلسه ای فوق العاده تشکیل داد. همه دوستان با قابل اجرا نبودن صعود در منطقه دایله سر موافق بودند. با توجه به نوع خاک و شیب و پوشش گیاهی منطقه صعود صرفن به یک کلنجار رفتن با گل و لای تبدیل می شد البته صحبتی از سرما نبود اتفاقن دمای جمعه ۲۲درجه بالای صفر بود که از روزهای پیشینش خنک تر اما خود روز گرمی بود، تنها مساله مسیر مطرح بود.
  حال با دو پیشنهاد روبرو بودیم . یکی که می گفت برنامه در همان تاریخ و در منطقه ای دیگر برگزار گردد و مشخصن پیشنهاد جنوب گیلان و قله سردگاه را داشت . پیشنهاد دیگر با تعویق یک هفته ای برنامه و همان منطقه دایله سر موافق بود. دلیل دوستان در پیشنهاد اول بهم نزدن تقویم ، کنار گذاشتن تفکر کهنه ترس از باران، خراب نشدن تعطیلات نهم و دهم تیر خانواده ها بود و دلایل پیشنهاد دوم نزدیک شدن به برنامه سبلان بعنوان پیش برنامه ( فاصله قبلی سه هفته ای بود) ، اتمام امتحانات دوستان و استقبال بهتر از برنامه ، حضور هیات مسولین در هفته آینده بود . در نهایت با بحث و گفتگو پیشنهاد دوم با آرای بالاتر و استقبال سرپرست برنامه به تصویب رسید .
  با تشکر فراوان از مسعود عزیزامیدوارم که سایر دوستان هم مانند ایشان دغدغه های خود را با ما و سایر اعضا در میان گذاشته و به نقد تصمیمات و عملکرد ما و گروه بپردازند که به حتم تاثیرات بسیار مثبتی بر روند حرکتی گروه در آینده خواهد داشت. @مسعود سلیم پور

 3. مسعود سلیم پور

  با سلام و درود فراوان خدمت اعضای محترم هیات مسئولین گروه !
  خبر تعویق برنامه دایله سر موجب ناراحتی من به عنوان یک عضو افتخاری گروه گردید چرا که این تصمیم خبر از حکایتی قدیمی و کهنه دارد که کوهنوردی گیلان ازآن کم خسارت ندیده و در این میان گروه کوهنوردی تیلار رشت به عنوان یکی از منظم ترین گروهها در پیش برد تقویم ورزشی اش هست که اتخاذ این تصمیم بی شک در ادامه اجرای برنامه هایش بی تاثیر نخواهد بود .

  حال نقد من به این تصمیم :
  – همان گونه که شاهدید ، تدوین و تصمیم به اجرای یک برنامه در تاریخ مشخص ، محصول شاید ساعتها چانه زنی و بررسی در جلسات کمیته فنی و هیات مسئولین است ، یعنی حتمن برای انجام یک برنامه در تاریخ خودش دلایلی کافی وجود داشته است که تغییر آن نیز نیاز به دلایل متقن ، مهم و کافی دارد !

  – ورزش کوهنوردی به سبک و سیاق گروه ما ، یک حرکت گروهی و اجتماعی بزرگی است که انجام آن برای تمام فصول و در شرایط متفاوت تعریف شده است . بنابر این یک باران تابستانی آن هم در مسیر متداول و نه چندان خلوت یال مته خانی به دایله سر در این موقع از سال نباید موجب تعویق آن به انجامش در یک هوای آفتابی احتمالی در هفته آینده شود .
  البته این موضوع به معنای نادیده گرفتن شرایط جوی در انجام برنامه ها نبوده ، بلکه آن خود مبحثی جداگانه است که در حد و اندازه صعود به دایله سر در تیر ماه نمی گنجد .

  – با توجه به در پیش بودن صعودهای مهم و بزرگ در ماههای تیر و مرداد ، بهتر بود گروه در برنامه دایله سر در یک شرایط تقریبن سخت ، اقدام به صعود می نمود تا شاید رفقایی که تصمیم به شرکت در برنامه های بزرگ آینده دارند با حرکت در هوای تقریبن سرد و زمین گل آلود ، قدری آبدیده تر می شدند.

  – عدم حضور احتمالی اعضای هیات مسئولین نیز نمی توانست دلیلی قانع کننده در اجرا نکردن برنامه در تاریخ تنظیمی تقویم ورزشی باشد . چرا که سکان اصلی هر برنامه بقولی در دستان سرپرست ، راهنما ، جلو دار و عقب دار برنامه هست .
  ————————————-

  امیدوارم اعضای محترم هیات مسئولین گروه ، این نقد عریان و البته دوستانه را بر من بخشیده و به مانند همیشه محکم و استوار در راهی که انتخاب کرده اند ، به پیش روند .

 4. محسن هاشم سميعي (سپنتا)

  سلام دوستان
  من در ایام فجیح امتحاناتم
  بهتون خوش بگذره
  فقط قله رسیدیت سلام من و به قله برسونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *