خانه / فرهنگی / قلم همنورد / برگزاری مراسم سومین سالگرد زنده یاد احمد عاشور پور

برگزاری مراسم سومین سالگرد زنده یاد احمد عاشور پور

گفته ای که می آیم به برت        هر گز نمی کنم باور

احمد عاشور پور ، نامی آشنا و محبوب در میان فرهنگ دوستان و بخصوص کوهنوردان است . ورزش کوهنوردی به دلیل ویژه گی اجتماعی و انسان محورش در ارتباط تنگاتنگ با ترانه ها و آوازهای زیبای زنده یاد عاشور پور قرار دارد . به جرات می توان می گفت کمترین کوهنوردی هست که در میان برنامه های کوهنوردی و صعود و فرودهایش در کوهستان ،  آوازها و ترانه های عاشور پور را از طرف همنوردانش نشنیده باشد . قسمت اعظم این ترانه ها دارای مضامینی عاشقانه و زیباست که تم اصلی آن بر محور انسان دوستی و ارج گذاشتن بر جلوه های زیبای طبیعت قرار دارد و وقتی این مشخصه بارز را در  ترانه ها ی وی قبول نماییم ، آنوقت به راحتی می توان به ارتباط تنگاتنگ آنها با ورزش کوهنوردی و حرکت اجتماعی و گروهی آن پی برد.

حال با این مقدمه سری به مراسم برگزار شده در امروز پنج شنبه مورخ ۲۳/۱۰/۸۹ می زنیم که در کمال ناباوری شاهد حضور بسیار کمرنگ کوهنوردان بودیم . به نحوی که تعداد کوهنوردان حاضر در برنامه از تعداد انگشتان یکدست هم بیشتر نبود که در میان مراسم ناخودآگاه به یاد ترانه ” تی دوری دن د نتانم ” افتادم .

نمی دانم ، شاید انتظار بیهوده و زیادی از دوستان برای شرکت در آن داشتم . اما هرچه با خود حساب می کنم ، تمام فاکتورهای حضور فعال و موثر کوهنوردان ، فراهم بود . به قولی هم هوا صاف و آفتابی بود . هم اجرای مراسم در وسط هفته یا روز جمعه نبود . هم خود عاشور پور آنقدر شناخته شده و بزرگ بود که زمان به این کوتاهی ( سه سال) دلیلی برای عدم شرکت نمی شد . جالب اینجاست که یکی دوسایت کوهنوردی در استان ، از روزها قبل خبر برگزاری مراسم را اعلام کرده بودند .  بگذریم !

این نیز بگذرد !

مراسم با شرکت ۸۰ ~۷۰ نفر از خانواده ، بستگان و تعدادی از هنرمندان موسیقی و شعر در ساعت ۳۰/۱۵ دقیقه آغازشد . ناصر وحدتی ترانه خوان معروف شرق گیلانی ، به ذکر خاطراتی شیرین و صحبتهای جالب از زنده یاد عاشور پور پرداخت و سپس برنامه با ابراز تشکر و قدردانی از طرف خانواده بدلیل شرکت دوستداران وی در مراسم ، ساعت ۱۵/۱۶ به پایان رسید . و در نهایت تعدادی از علاقمندان جوان بر سر مزار وی ، شعری را به زیبایی زمزمه کردند .

و این بود همه ی مراسم و برنامه سومین سالگرد درگذشت هنرمند فرهیخته و بزرگ سرزمین مان  ” احمد عاشور پور”  !! .

حال و هوای خاکیان نیست به عشق سازگار                        آتش آه گو بسوز ، آنچه به دل هوس مرا

(صائب تبریزی)

با آرزوی سلامتی و شادکامی

مسعود سلیم پور –  ۲۳ دیماه ۸۶

همچنین ببینید

سلام لیلا جان

دیروز دوستان را فراخوانده بودی که بدرقه ات کنند. خیلی ها آمده بودند،در شرایط عجیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *