خانه / فرهنگی / اخبار / قله فروشی !!

قله فروشی !!

مناظر کوهستان‌های «اتریش» شهرت جهانی دارد و از همین رو قرار است دو قله از کوه های «آلپ» در «اتریش» به قیمت ۱۲۱ هزار یورو به فروش برسد!

«بوندس ایموبیلین گزلشافت»، شرکت معاملات املاک دولتی «اتریش»، این دو قله ۲۶۰۰ متری را که در منطقه «تیرول شرقی» در این کشور واقع است برای فروش عرضه کرده است. این شرکت اعلام کرده است که از دو قله «گروسه کینیگات» و «روسکوف» می توان زیباترین منظره کوه های «آلپ» را تماشا کرد.

با این حال به خریداران احتمالی این قله ها اعلام شده است که اجازه نخواهند داشت دور ملک خود حصار بکشند و همه باید اجازه داشته باشند از آنجا عبور کنند. با این حال مردم محل از اینکه این قله ها به فروش گذاشته شده است، ناراحت هستند.در یکی از این قله ها بنای یادبود کشته شدگان نبردی در جنگ جهانی اول ساخته شده است.

«ژوزف آوزرلخنر»، شهردار روستای «کارتیتش» به خبرگزاری اتریشی APA گفته است: “برای من عجیب است که چرا باید الان قله کوه را فروخت.” او افزوده: ” در «یونان» جزیره می فروشند و در «اتریش» کوهستان را.”

کسانی که مایل به خرید این قله ها هستند تا ۸ ژوییه ( ۱۷ تیر) وقت دارند که تقاضای خود را اعلام کنند. روزنامه محلی «کلاین زایتونگ» اعلام کرده است تا کنون بیست نفر برای خرید این قله ها ابراز علاقه کرده اند.

منبع : وبلاگ کوه نوشت

همچنین ببینید

اجرای برنامه صعود به قله علم کوه

برنامه صعود به قله علم کوه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مردادماه با شرکت سیزده …

یک دیدگاه

 1. محسن هاشم سمیعی (سپنتا)

  هر چی فکر کردم که حرفی در این مورد بزنم چیزی به ذهنم نیومد به جز بی رحمی انسان
  که دیگه روی مناطق طبیعی هم قیمت میزارن و به نابودی میکشن این مناطق بکر و زیبا رو
  آخه این یکی دیگه آخرشه!!!
  قله رو گذاشتن واسه فروش!
  ولی باز دمشون گرم یه قیمتی روش میزارن و مثل کشور ما نیست که نه تنها قیمت نمیزارن بلکه یه جوری نابودش میکنن که نشه روش قیمت گذاشت!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *