خانه / فرهنگی / اخبار / مفقود شدن سه کوهنورد در ارتفاعات نوشهر

مفقود شدن سه کوهنورد در ارتفاعات نوشهر

7_kamjal

                            دره نوردی در دره “کمجل”

 

سه تن از کوهنوردان از استانهای تهران و قم که برای یک برنامه دوچرخه سواری کوهستان از مسیر جاده کجور – پونل و از طریق دره لزونک ارتفاعات نوشهر به منطقه رفته بودند از روز جمعه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۴ مفقود گردیده و هیچ اثری ایشان مشهود نیست.

این سه کوهنورد احتمالا در مسیر دره ای خطرناکی که دارای شیب های تند و آبشارهای پرشیب می باشد فرود آمده ولی در مسیر دچار مشکل گردیده اند.

از روز شنبه صبح خبر این مفقودی به کارگروه جستجو و نجات فدراسیون اطلاع داده شد و نیروهای امداد و نجات از جمله نیروهای هلال احمر نوشهر، کوهنوردان شهرهای نوشهر و چالوس،نیروهای محلی و چند تن از دره نوردان بصورت تیم های مختلف در تلاش برای یافتن ایشان می باشند.روز

یکشنبه ۱ شهریور ۹۴ تیم امداد دره به سرپرستی آقای “حسین الوندی” با کمک تیم امداداستان گیلان ساعت ۹ صبح با تجهیزات کامل تر وارد منطقه و دره مورد نظر شده اند تا مجددا جستجو را از سر گیرند. تیم دوم متشکل از اعضاء جمعیت هلال احمر و هیئت کوهنوردی استان مازندران با تعداد ۲۱ نفر با همراهی راهنماهای محلی برای پیمایش مسیر کامل جنگل ساعت ۱۰٫۳۰ صبح امروز وارد جنگل گردیدند.

تیم سوم نیز متشکل از گروه ایران ادونچر به سرپرستی آقای “علی مرادخانی” به همراه ۱۲ نفر و ۵ دستگاه ماشین و ۹ دستگاه بیسیم که دراختیار تیم دره و جنگل قرار گرفته به منطقه اعزام گردیده اند.

همچنین ۱ دستگاه کوادکوپتر برای پرواز در سطح منطقه هم در ساعت ۱۱ به پرواز درآمده است.

سرپرستی کل امداد منطقه آقای “محمد علی علایی”، سرپرست تیم دره آقای “حسین الوندی”، سرپرست تیم جنگل آقای “میثم زلفعلی زاده” و سرپرست تیم ایران ادوانچر آقای “علی مراد خانی” و سرپرست تیم کوادکوپتر آقای “شاهین مهدی” می باشند.

تیم های اعزامی از استان های گیلان، البرز و شهرستان نوشهر می باشند.

سرپرست نیروهای امدادی درخواست نموده اند با توجه به گستردگی عملیات های جستجو و نجات از انتشار اخبار غیرموثق و شایعات پرهیز نمایند.

منبع:سایت پزشکی کوهستان

همچنین ببینید

اجرای برنامه صعود به قله علم کوه

برنامه صعود به قله علم کوه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مردادماه با شرکت سیزده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *