خانه / فرهنگی / اخبار / در هفته ۳ هزار گزارش مردمی از تخلفات زمین‌خواری!

در هفته ۳ هزار گزارش مردمی از تخلفات زمین‌خواری!

پس از گزارش‌های موردی که از زمین‌خواری‌های بزرگ و عجیب از مناطق مختلف منتشر شد و از زمین‌خواری در قلب پایتخت تا ارتفاعات دماوند و از گردنه حیران تا جزایر خلیج فارس حکایت داشت، حالا رئیس سازمان امور اراضی کشور، از آماری خبر می‌دهد که مشارکت مردمی برای کوتاه کردن دست زمین‌خواران را به نمایش می‌گذارد، «مردم هر هفته ٢ تا ٣‌هزار گزارش از تخلفات زمین‌خواری را به سامانه تلفنی ١٣١ اعلام می‌کنند» یعنی هر روز بیش از ۴٠٠ گزارش مردمی.

«قباد افشار»، رئیس سازمان امور اراضی کشور، پس از اعلام این خبر باور نکردنی، گفت: «در مدت کوتاهی که سامانه١٣١ راه‌اندازی شده، اطلاعات خوبی به دست ما رسیده است، به‌طوری که از این اطلاعات توانسته‌ایم بسیاری از عملیات خود را بر پایه گزارشات مردمی بگذاریم. آمار این گزارشات مردمی درحال افزایش است و پس از هشدارهای رهبری بیشتر هم شده است. بسیاری از این گزارش‌ها منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود».

او با اشاره به این‌که بعد از راه‌اندازی این سامانه و دریافت گزارشات مردمی ما اطلاعاتی کسب کردیم که کمتر توسط ناظران و مأموران خود ما قابل دسترسی بود، ادامه داد: «نظارت مردمی خیلی بهتر و دقیق‌تر از خود دستگاه‌های دولتی در این زمینه است.

IMG23362786.jpg

منبع: وبلاگ کوه نوشت

همچنین ببینید

اجرای برنامه صعود به قله علم کوه

برنامه صعود به قله علم کوه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مردادماه با شرکت سیزده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *